• geo.be Metadata Catalog
  •  
  •  
  •  

Risico op hagel - Weerradar Zaventem

Hagelproducten worden afgeleid van de waargenomen verticale profielen van radarreflectiviteit en de NWP verticale profielen van temperatuur. Er worden drie soorten producten gegenereerd. poh : kans op hagel van elke grootte (groter dan 0,5 cm diameter) uitgedrukt in %. posh : kans op zware hagel (groter dan 2 cm) uitgedrukt in %. mesh : maximaal verwachte grootte van hagel uitgedrukt in mm hagelkorrel diameter. Alle producten worden elke 5 minuten gegenereerd. Dit product is nog niet openbaar beschikbaar.

Standaard

Datum (revisie)
2025-10-07
Identifier
RMI-be / zaventem_hail
Status
continu geactualiseerd
contactpunt
  Koninklijk Meteorologisch Instituut van België
eigenaar
  Koninklijk Meteorologisch Instituut van België
Herzieningsfrequentie
continu
GEMET - INSPIRE themes, version 1.0
  • Atmosferische omstandigheden
Trefwoorden
  • federal government
  • hail
  • observation
Spatial scope
  • Nationaal
(Juridische) toegangsrestrictie
anders
Overige beperkingen
Geen beperkingen op openbare toegang
(Juridische) gebruiksbeperking
anders
Overige beperkingen
Creative Commons Naamsvermelding 4.0 Internationaal (CC BY 4.0) Dit is de vereenvoudigde (human-readable) versie van de volledige licentie en geen vervanging van de volledige licentie. Je bent vrij om: het werk te delen — te kopiëren, te verspreiden en door te geven via elk medium of bestandsformaat het werk te bewerken — te remixen, te veranderen en afgeleide werken te maken voor alle doeleinden, inclusief commerciële doeleinden. Onder de volgende voorwaarden: Naamsvermelding — De gebruiker dient de maker van het werk te vermelden, een link naar de licentie te plaatsen en aan te geven of het werk veranderd is. Je mag dat op redelijke wijze doen, maar niet zodanig dat de indruk gewekt wordt dat de licentiegever instemt met je werk of je gebruik van het werk. Geen aanvullende restricties — Je mag geen juridische voorwaarden of technologische voorzieningen toepassen die anderen er juridisch in beperken om iets te doen wat de licentie toestaat.
Veiligheidsrestricties
vrij toegankelijk
Ruimtelijk schema
grid
Afstand
666  http://standards.iso.org/ittf/PubliclyAvailableStandards/ISO_19139_Schemas/resources /uom/ML_gmxUom.xml#m
Taal
English
Onderwerp
  • klimatologie, meteorologie atmosfeer
N
S
E
W


Begindatum
2016-04-01T00:00:00
Code
EPSG:4258
Distributie formaat
  • HDF ( 5 )

OnLine bronnen
KMI open data portaal ( WWW:LINK-1.0-http--link )

KMI open data portaal

Niveau kwaliteitsbeschrijving
dataset
Anders
dataset

Domain consistentie

Name of measure
INSPIRE Conformity

Resultaat conformiteit met de specificatie

Datum (publicatie)
2010-12-08
Uitleg
See the referenced specification
Indicatie van conformiteit met de specificatie
Nee
Algemene beschrijving herkomst
De hageldetectiemodule is een implementatie van twee hageldetectiealgoritmen: van Witt en van Waldvogel (Waldvogelet al., 1979). De module gebruikt radarmetingen en temperatuurinformatie om de kans op hagel (POH, %), de kans op zware hagel (POSH, %) en de maximaal verwachte hagelkorrelgrootte (MESH, mm) te schatten. De implementatie van het Waldvogel-algoritme is gebaseerd op de vergelijking van Holleman (I. Holleman, 2001), die voor België werd geverifieerd door Delobbe et al. (2003). De POH wordt in het algoritme afgeleid uit de aanwezigheid van een aanzienlijke opwaartse luchtstroom die boven het vriespunt (0º-isotherm) wordt gedetecteerd. De implementatie van het Witt-algoritme is gebaseerd op de gewogen integratie van de reflectiviteitswaarden tussen de hoogtes van 0º-isotherm en -20º-isotherm (Witt et al., 1998). Dit algoritme levert POSH- en MESH-schattingen op.
Metadata ID
RMI_DATASET_ZAVENTEM_HAIL XML
Taal
English
Hierarchisch niveau
dataset
Metadata datum
2025-10-07
contactpunt
  Koninklijk Meteorologisch Instituut van België
http://www.meteo.be
 
 

Overviews

Ruimtelijke dekking

N
S
E
W


Trefwoorden


Provided by

Not available


  •  
  •  
  •